Bearish: Pozytywne uwagi Bitcoinów Podejście Nowe 2020 Niskie jak wzrost wskaźnika strachu

Ostatnie dane ujawniły, że liczba pozytywnych wzmianek o Bitcoinie na popularnej platformie mediów społecznościowych Twitter spadła znacząco od czasu zmniejszenia się o połowę w maju.

W tym samym czasie indeks strachu i chciwości spadł z neutralnej postawy w maju do bardziej przerażającego stanu w czerwcu.

Spadek pozytywnego wyniku na Twitterze BTC
Według danych firmy monitorującej Santiment, liczba pozytywnych wzmianek o Bitcoinie na Twitterze osiągnęła swój roczny poziom wysoki 12 maja – dzień po trzeciej połowie. W tym momencie liczba ta wyniosła 781,5.

Pozytywne Vs Negatywne Bitcoin Evolution Mentions Twitter. Źródło: Santiment
Jednak od tego czasu ta metryka dość gwałtownie spadła i obecnie „zbliża się do niskiego, rocznego wyniku pozytywnego na poziomie 327“.

Zazwyczaj nagłe ruchy ujemnych i dodatnich notowań odpowiadają podobnie niestabilnym zmianom cen. Taka sytuacja miała miejsce w lipcu ubiegłego roku po osiągnięciu przez BTC szczytu w 2019 roku na poziomie prawie 14 000 USD. Wkrótce potem cena zaczęła się załamywać, a w ślad za nią poszła również liczba notowań pozytywnych.

Ty też możesz lubić:
Tone Vays: Cena Bitcoin nie złamie 10.000 dolarów w tym roku.
Bloody Weekend: Bitcoin Cena Tumbles Poniżej 9K dolarów – Nagrywanie 1000 dolarów straty w 5 dni
Bitcoin Developer, Goldbug i TV Host Walk Into a Bar
Inny przykład można wyciągnąć z panikarskich wyprzedaży w połowie marca 2020 roku. Kiedy pierwotna krypto waluta spadła o 50% do poziomu poniżej 4000 dolarów, negatywne wzmianki o niej gwałtownie wzrosły do ponad 200 dolarów rocznie.

Oprócz tego, że pozytywne wzmianki obecnie spadają, to negatywne są również stosunkowo niskie. Świadczy to o wcześniejszej historii Google Trends, która wskazuje, że całkowite zainteresowanie największymi aktywami cyfrowymi według limitu rynkowego spadło dość znacząco po spadku o połowę.

Dlaczego tak strasznie?

Indeks Fearful and Greed jest zgodny z ogólnymi odczuciami na danym rynku finansowym i daje wynik od 0 do 100. Mierzy on i agreguje różne rodzaje danych, takie jak obecność w mediach społecznościowych, wielkość, badania i zmienność.

W tych samych rocznych ramach czasowych, co powyższe dane, indeks F&G dla Bitcoin osiągnął nieco podobne wyniki. Na przykład, na początku lipca, gdy cena wynosiła ponad 12.000 dolarów, był on na „chciwości“. Potem były tygodnie strachu, ponieważ aktywa traciły na wartości.

Fear And Greed BTC Index 1 rok. Źródło: Alternatywa.Ja
Najbardziej przerażający stan pojawił się w marcu tego roku raczej niespodziewanie. Ponieważ rynek spadał, przez kilka kolejnych tygodni indeks był w większości w stanie „ekstremalnego strachu“. W końcu udało się go przełamać dwa miesiące później, gdy społeczność przygotowywała się do jego obniżenia o połowę.

Od tego czasu wahał się w ciasnym zakresie, ale w momencie pisania tego dokumentu wykazuje strach w wieku 41 lat.

Niemniej jednak, te tendencje i odczucia nie powinny być postrzegane jako wiarygodny wskaźnik cen. Bitcoin zazwyczaj ma tendencję do kierowania się w przeciwnym kierunku.

Podczas najbardziej pesymistycznego stanu w marcu, 70% uczestników sondażu zauważyło, że BTC będzie kontynuował swój upadek i spadnie poniżej 3.700 dolarów. Jednakże, zamiast ponownie zanurzać się pod ten punkt, podstawowa krypto waluta odzyskała pełną wartość i obecnie handluje się nią na poziomie 9.100 dolarów.